چرا تعداد مردهای مجرد که رابطه جنسی ندارند انقدر زیاد است؟

تحقیق جدید پیو نشان می‌دهد در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد از مردان جوان مجرد هستند.

نرخ برقراری ارتباط نزدیک جنسی در بین جنسیت‌ها به ۳۰ سال رسیده است.

مردان نسل z برای تامین نیازهای جنسی خود به پورن مراجعه می‌کنند که در بلندمدت سلامت جنسی آن‌ها را تهدید می‌کند.

مردان جوان باید روابط واقعی و صمیمی خود را در اولویت قرار دهند. کاری که زنان زودتر انجام داده‌اند.

تحقیق جدید مرکز تحقیقاتی پیو می‌گوید زندگی عاشقانه و جنسی مردان دستخوش تغییر جدی شده است. نتایج نشان داد بیش از ۶۰ درصد از مردان زیر سی سال مجردند که تقریبا دو برابر زنان در این سن و سال است.

مردان جوان به طور ویژه از روابط جنسی و احساسی فاصله گرفته اند.

مجرد بودن مردان جوان تنها قسمت ماجرا نیست. از آنجا که میزان صمیمیت جنسی در بین جنسیت‌ها به 30 سالگی رسیده، فرصت یا امکان برقراری رابطه عاشقانه یا جنسی هم از بین رفته است (Lei & South, 2021).

شرایط عوض شده.

مردان هتروسکچوال یا دگرجنسگرا، از نسل هزاره تا بومرها، در حالی دوره جوانی را پشت سر گذاشتند که برقراری ارتباط صمیمانه جنسی روشی متداول برای وابستگی عاطفی به زنانی بود که به دنبال شریک عاطفی می‌گشتند.

مردها می‌توانستند به میزان وابستگی جنسی و عاطفی زنان تکیه کنند. کلیشه‌های جنسیتی مردانه (و تمایل به اجتناب از وابستگی) چندان مطلوب نبود اما در مجموع جواب می‌داد (Schwartz et al, 2004).

با این حال، همه‌گیری وضعیت موجود در بین جوانان را مختل ساخت. به طوری که زنان به جای در اولویت قرار دادن صمیمیت، به سمت اهداف تحصیلی، حرفه‌ای و مالی رفتند (Lei & South, 2021).

زنان به طور ویژه پس از همه گیری کرونا به اشتغال و تحصیل بیشتر روی آوردند.

بعد از همه‌گیری، زنان جوان کمتر به دنبال روابط صمیمانه رفتند. در این میان، مردها می‌توانستند با افزایش مهارت‌های خود در رابطه این شکاف را برطرف کنند. مثلا می‌توانستند با تمایل به اجتناب روبه‌رو شوند و آن دسته از هنجارهای جنسیتی را به چالش بکشند که باعث می‌شود نسبت به ارتباط صمیمانه اضطراب پیدا کنند.

اما به نظر می‌رسد واکنش مردها برعکس بود. آن‌ها از روابط واقعی فاصله گرفتند و به دنیای مجازی پناه بردند.

فرد رابینوویتز، روانشناس و محقق در زمینه مردانگی از دانشگاه ردلندز، در مصاحبه با خبرگزاری هیل به آن دسته از تغییرات دوران همه‌گیری اشاره کرد که حالا کاربرد خود را از دست داده است. او گفت: «مردان جوان وقت زیادی را صرف تماشای فضای مجازی و پورن می‌کنند و به نظر من بدون اینکه از خانه بیرون بروند بسیاری از نیازهایشان را برطرف می‌کنند.»

میزان تماشای پورن در بین مردان جوان افزایش داشته است. اطلاعات به دست‌آمده از آمریکا، انگلیس، استرالیا و ایتالیا نشان می‌دهد بین ۷۶ تا ۸۷ درصد از مردان ۱۸ تا ۲۹ سال مرتبا پورن می‌بینند.

یکی از نتایج قابل توجه این است که مردانی که پورن می‌بینند کمتر از سکس واقعی لذت می‌برند (Dwulit & Rzymski, 2019). آنچه بیش از همه ما را نگران می‌کند افزایش اختلال نعوظ، دیر انزالی و از بین رفتن میل جنسی در مردان زیر ۴۰ سال است که به خاطر تماشای بیش از حد پورن و در اثر محرکات ذهنی رخ می‌دهد (Park et al., 2016).

مرد جوانی در حال تماشای لیستی از ویدیوهای پورن در یکی از وبسایت ها

 دو گزینه پیش روی مردان جوان است: یکی رقابت در دنیای واقعی که انرژی زیادی می‌برد و دیگری پاداش پورن که به تلاش نیاز ندارد و به نظر می‌رسد مردها گزینه دوم را انتخاب کرده‌اند.

پیامد این انتخاب در روابط جدی و پایدار نمود پیدا می‌کند زیرا هر چه فرصت قرار گذاشتن کمتر باشد، شایستگی و مهارت مردها در برقراری ارتباط واقعی کمتر می‌شود.

خبر خوب این که تمام مردان جوان می‌توانند گزینه دیگر را انتخاب کنند. می‌توانند تمرکز خود را روی کسب مهارت‌های ضروری برقراری رابطه بگذارند تا در قرار گذاشتن موفق‌تر عمل کنند. در ابتدا باید در واکنش به تغییر اولویت‌های زنان، برقراری ارتباط نزدیک و صمیمی را در اولویت قرار دهند چرا که برای سلامت خود آن‌ها در زندگی ضروری است.

صرف نظر از اینکه یک الگوی مرد در زندگی وجود داشته باشد که تلاش برای برقراری رابطه را به آن‌ها آموزش دهد یا نه، مردان جوان باید قرار گذاشتن را امتحان کنند تا به کمال و بلوغ برسند.

قرار گذاشتن در سال ۲۰۲۳ به هیچ وجه کار آسانی نیست و مخصوصا مردان هتروسکچوال که می‌خواهند با خانم‌ها ارتباط برقرار کنند در معرض شکست عاطفی قرار می‌گیرند. با توجه به رقابت بالا و افزایش توقع، طبیعی است که با جواب منفی روبه‌رو شوید. پس بدانید که زن‌ها حق انتخاب دارند و گزینشی عمل می‌کنند. بدین ترتیب در برابر جواب منفی واکسینه می‌شوید.

مردان جوان به ناچار باید با تمایل نسل خود به اجتناب و کناره‌گیری مقابله کنند. اجتناب، اجتناب می‌آورد و اجتناب یا پرهیز از رابطه جنسی، آخرین چیزی است که یک جوان بیست و چند ساله در زندگی به آن نیاز دارد.

داشتن روابط و قرار گذاشتن بسیار نسبت به گذشته در نسل Z کاهش داشته است.

چند جلسه تراپی یا شرکت در کلاس‌های برقراری رابطه به شما کمک می‌کند اثر اجتناب را خنثی کنید و در کنار تقویت مهارت‌های عاطفی و جنسی، روابط ارزشمند داشته باشید.

در نهایت، برخی می‌گویند هنوز مشخص نیست آیا در حال حاضر پورن نیاز جنسی مردان مجرد نسل Z را تامین می‌کند یا نه اما مطمئن هستیم که مردان جوان زیاد پورن می‌بینند. مصرف زیاد پورن از قبل از نوجوانی تا بیست و چندسالگی روی سلامت و رضایت جنسی این نسل اثر منفی دارد.

با گذار از دوران همه‌گیری، وقت آن رسیده که مردان جوان از دستگاه‌های آنلاین فاصله بگیرند و وارد دنیای واقعی رابطه شوند. وقت آن رسیده که از جواب منفی شنیدن نترسند و فرصت یک رابطه عاشقانه را از دست ندهند تا به بلوغ برسند.

منبع Why Are So Many Young Men Single and Sexless?
از طريق Greg Matos PsyD
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.