به پرواز درآمد

پس از گذشت بیش از یک سال، پروژه ای را که با یک ایده شروع شد، اجرا کردیم.

ایده راه‌اندازی فاخته، از آنجایی شکل گرفت که متوجه شدم حتی با وجود شبکه‌های اینترنتی قدرتمندی که در حوزۀ روانشناسی و سبک زندگی فعالیت می‌کردند، همچنان جای مجموعه‌ای که بتواند آن را به زبان ساده‌تر بیان کند، خالیست.

یک سال تلاش و پژوهش برای پیاده‌سازی ایده و نهایتا طرحی که فضای سنگین فلسفه و روانشناسی را به فضایی خودمانی تبدیل کند، گذشت و حاصل آن شد تعدادی مقاله، فیلم و پادکست.

در طول این مدت، می‌بایست به فکر همه چیز می‌بودیم؛ از انتخاب مقالاتی که بتواند همه جوانب را تا حد امکان پوشش دهد تا مباحث گرافیکی، آموزشی، امنیتی و فنی!

در نهایت میلیون‌ها تومان برای آنچه که می‌بینید، می‌خوانید و می‌شنوید در بُعد مالی، ده‌ها و بلکه صدها ساعت تجربه، فکر و زحمت در بُعد زمانی، هزینه شد تا نتیجه چنین باشد.

به عنوان یک فرد به همراه عزیزانی که همراهی کردند تا آغاز کنیم، راضی هستیم؟

پاسخ نه یک “بله” صد در صد و نه یک “خیر” قطعی است. ما همه تلاشمان را کردیم و فکر می‌کنیم همچنان جای بهتر شدن داریم.

در این مسیر، از شما که این سطور را می‌خوانید، خواهش و دعوت می‌کنیم که هر آنچه را که نقص به نظر می‌رسد یا جایی برای بهتر شدن دارد به ما بگویید.

ما فاخته را محصور در یک قفس نخواهیم کرد؛ رها بوده و رها خواهد شد تا آنطور که خود می‌خواهد سیر و سفر کند، ببیند و هر کجا که خسته شد، بر بامی بنشیند تا دوباره به پرواز درآید.

در پایان جای دارد به طور ویژه از تمام دست اندرکارانی که هر یک به اشکال مختلف فکری-نظری، فنی (برنامه نویسی و امنیت پروژه)، ترجمه دقیق، صداگذاری، شبکه‌های اجتماعی فاخته و گرافیک، سهم بزرگی در نهایی شدن آن داشتند، قدردانی و تشکر شود که بدون این عزیزان، فاخته به پرواز در نمی‌آمد.

صد البته که این دین صرفا در این نقطه ادا نخواهد شد و به زودی یکایک عزیزان، در صفحه‌ای مجزا معرفی خواهند شد. دوستانی که بخشی از فاخته هستند و دیده نشدند.

علیرضا گیتی‌گهر – بنیانگذار و سردبیر فاخته
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.